Sabiedriskās kārtības normas nepilngadīgajiem Auces novadā

Visbiežāk nepilngadīgās personas izdara pārkāpumus esot pa vairākiem kopā, cenšoties izrādīties (padižoties) apkārtējo priekšā, vai arī atrodoties tumsā un slikti apgaismotās vietās, tajā brīdī nepadomājot par nodarījuma sekām un iespējamo administratīvo atbildību.

Zemāk apkopoti izvilkumi no Auces novada Saistošiem noteikumiem Nr.23 un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa, kuri nosaka administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības noteikumu neievērošanu jauniešiem atrodoties Auces novada teritorijā.

  • Par nepilngadīgo personu vecumā līdz 16 gadiem atrašanos sabiedriskās vietās bez vecāku vai personu, kuras viņus aizstāj, klātbūtnes no plkst. 23:00 līdz plkst. 6:00, nepilngadīgā vecākiem, aizbildņiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 15,00.
  • Par ielu un citu sabiedrisko vietu, kā arī daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpu piegružošanu ar sadzīves atkritumiem (izsmēķiem, sērkociņiem, saulespuķu sēklām, papīriem, pudelēm u.tml.), izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 72,00.
  • Par dzīvojamo un sabiedrisko ēku, saimnieciskas nozīmes celtņu, būvju, žogu, parku soliņu, atkritumu urnu, ielu apgaismojuma (t.sk. parkos, skvēros, dekoratīvais apgaismojums), bērnu rotaļlaukuma spēļu atrakciju, ceļa zīmju un norāžu bojāšanu (t.sk. ar dažādiem uzrakstiem un zīmējumiem) uzliek naudas sodu no EUR 36,00 līdz EUR 143,00.
  • Par netiklu žestu vai darbību demonstrēšanu vai piedraudēšanu ar tām izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 36,00 Ls, bet par netiklu žestu vai darbību demonstrēšanu nepilngadīgajiem vai piedraudēšanu ar tām uzliek naudas sodu līdz EUR 72,00.
  • Par lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī par bezkaunīgu rīcību ignorējot visparpieņemtās sabiedrības normas, uzliek naudas sodu no EUR 70,00 līdz 350,00.
  • Par sēdēšanu sabiedriskās vietās uz atpūtas soliņu atzveltnēm, stāvēšanu uz tiem vai gulēšanu uz tiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 22,00.
  • Par braukšanu ar motorolleru vai velosipēdu, pa pilsētas vai ciemu parkiem, skvēriem, ietvēm, bērnu rotaļlaukumiem vai zaļo zonu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 50,00.
  • Par velosipēdu un mopēdu vadītājiem Ceļu satiksmes noteikumos (CSN 22.nodaļa) noteikto papildus prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz EUR 30,00.
  • Nepilngadīgām personām par alkoholisko dzērienu, t.sk. alu vai citu apreibinošo vielu, lietošanu vai par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē nepilngadīgai personai (no 14 gadu vecuma) uzliek naudas sodu līdz EUR 36,00 Ls.
  • Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu, var tikt piemērots naudas sods līdz EUR 36,00. 

Sīkāk ar smēķēšanas ierobežojumiem varat iepazīties lapā „SMĒĶĒŠANAS IEROBEŽOJUMI”

 

Normatīvie akti

Auces novada Saistošie noteikumi (28.07.2010.) Nr. 23  “Auces novada sabiedriskās kārtības noteikumi”