Informācija atjaunota 15.01.2014.

 

Aktualitātes Pašvadības policijas skatījumā

 

2014.gada janvāris

 

3.janvārī pārbaudīta iedzīvotāju iesniegumā saņemtā informācija par dzīvnieku labturības prasību neievērošanu Stacijas ielā, Aucē. Suņu īpašniekam izteikts brīdinājums un noteikts termiņš pārkāpumu novēršanai.


3.janvārī plkst. 14.40 pašvaldības policijas darbinieki pamanīja vīrieti, kurš stiprā alkohola reibumā un cilvēka cieņu aizskarošā izskatā sreipuļoja pa Raiņa ielas braucamo daļu Aucē, tā apdraudot sevi un traucējot citiem satiksmes dalībniekiem. Pēc personības noskaidrošanas, par pārkāpumu tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un persona nogādāta dzīvesvietā.


3.janvārī plkst. 19.30 izteikts brīdinājums diviem autovadītajiem par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu Aucē, Baznīcas ielā.


7.janvārī plkst. 18.00 izteikts brīdinājums autovadītājam par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu Aucē, Baznīcas ielā.


7.janvārī plkst. 19.20 saņemta informācija no pirmskolas izglītības iestādes Aucē par to, ka vecāki nav izņēmuši savu bērnu. Sadarbojoties ar iestādes vadību, vecāki tika atrasti un bērns nogādāts pie viņiem.


8.janvārī plkst. 10.00 izteikti brīdinājumi diviem autovadītājiem par automašīnas ārējās par apgaismes ierīču lietošanas noteikumu neievērošanu ceļa posmā Auce – Bēne.


8.janvārī plkst. 14.40 sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols autovadītājam par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu vaicot manevrēšanu Stacijas ielā, Aucē.


9.janvārī plkst.10.10 izteikts brīdinājums autovadītājam par automašīnas ārējās apgaismes ierīču lietošanas noteikumu neievērošanu Vecauces pagastā.

 

 

Pašvaldības Policijas lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās

 

2014.gada 13.janvārī Auces novada Pašvaldības policija izskatīja šādas administratīvo pārkāpumu lietas:

 

  • Divas administratīvā pārkāpuma lietas par atrašanos sabiedriskā vietā cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171.panta pirmo un otro daļu, tika uzlikti attiecīgi naudas sodi EUR 15,00 un EUR 140,00.

 

  • Divas administratīvās pārkāpumu lietas par apzinātu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10. panta piektās daļas 1.punktu abiem autovadītājiem tika uzlikts naudas sods EUR 40,00.

 

 

Atgādinājums par drošību gājējiem un velosipēdu vadītājiem

 

Rudeņos, saīsinoties diennakts gaišajam laikam, aizvien biežāk notiek gadījumi, kad uz ielām un ceļiem satiksmes negadījumos cietuši gājēji un velosipēdisti. Kādēļ tā notiek? Lasiet tālāk: Par gājēju un velosipēdistu drošību

 

 

Lūgums palīdzēt

 

Auces novada pašvaldība, individuālie uzņēmēji un privātpersonas ieguldījušas gan naudas līdzekļus, gan arī darbu novada sakopšanā apdzīvotās vietās un arī ārpus tām.

 

Tomēr palaikam tīši tiek bojātas puķu dobes, apstādījumi, tiltiņi, žogi, ceļazīmes un citi dekoratīvie elementi. To atjaunošanai vai nomaiņai atkal tiek tērēti līdzekļi un darbs. Pārsvarā gadījumu šos bojājumus rada paši novada iedzīvotāji, vai arī tas tiek darīts viņiem redzot.

 

Lūgums par katru gadījumu, kad ir pamanīti šādi bojājumi vai arī ir zināma informācija par vainīgajām personām, lūdzam zvanīt Auces novada Pašvaldības policijas dežurējošam inspektoram pa telefonu 29190223.

 

Novadu varam uzturēt skaistu un sakoptu tikai kopīgi rīkojoties, bet ne runājot – „Kāpēc neviens nekā nedara! Kur skatās policija?”

 

 

Sargājiet savus velosipēdus

 

Neraugoties uz rudens iestāšanos, joprojām daudzi savās ikdienas gaitās un atpūtai lieto velosipēdus.

 

Vienlaikus palielinās arī to gadījumu skaits, kad velosipēdus nozog. Zog gan no pagrabiem, šķūnīšiem un garāžām, gan arī no ielām un pagalmiem. Diemžēl policijas spēkos nav iespējams pasargāt jūsu īpašumu visos minētajos gadījumos, tādēļ ļoti liela nozīme ir tam, cik rūpīgi savus velosipēdus glabājiet un uzraugiet paši.  

 

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, visbiežāk velosipēdi tiek nozagti pie veikaliem un namu pagalmos, kad īpašnieks tos atstājis bez uzraudzības tik „ uz pāris minūtēm”. Daudzos gadījumos velosipēds ir bijis pat aprīkots (tā bijusi klāt) ar saslēgšanas ierīci– trosi vai ķēdi, tomēr īpašnieks noslinkojis un savu braucamo nav saslēdzis vai pieslēdzis kādam grūtāk izkustināmam priekšmetam. 

 

Ieteikumi velosipēdu īpašniekiem:

 

  • Novietojot savus velosipēdus pie ēkām (veikaliem, pagalmos) kā arī noslēgtās telpās, saslēdziet tos vai pieslēdziet kādam grūti izkustināmam priekšmetam (citiem velosipēdiem, stabam, kokam un tml.).
  • Iegaumējiet sava velosipēda īpašās pazīmes (ne tikai tā krāsu), lai jūsu velosipēdu vieglāk atpazīt starp daudziem citiem (kāds papildus aprīkojums, piemontētas viegli atšķiramas detaļas, rāmja numurs).

 

Zādzības gadījumā iesniegumu varat iesniegt Valsts policijas Auces iecirknī, Raiņa ielā 2, Aucē. Telefons: 63745576

 

 

 

Informācija atjaunota 15.01.2014.