Jauniešiem Auces novada teritorijā

 

 

Visbiežāk jaunieši izdara pārkāpumus esot pa vairākiem kopā, cenšoties izrādīties (padižoties) apkārtējo priekšā, kā arī tumsā un slikti apgaismotās vietās, tajā brīdī nepadomājot par nodarījuma sekām un iespējamo administratīvo atbildību.


Zemāk apkopotas normatīvo aktu normas, kuras būtu jāievēro jauniešiem atrodoties Auces novada teritorijā  

 

  • Par nepilngadīgo personu vecumā līdz 16 gadiem atrašanos sabiedriskās vietās bez vecāku vai personu, kuras viņus aizstāj, klātbūtnes no plkst. 23:00 līdz plkst. 6:00, nepilngadīgā vecākiem, aizbildņiem vai personām, kas viņus aizstāj, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 10,00 Ls.

 

  • Par ielu un citu sabiedrisko vietu, kā arī daudzdzīvokļu ēku koplietošanas telpu piegružošanu ar sadzīves atkritumiem (izsmēķiem, sērkociņiem, saulespuķu sēklām, papīriem, pudelēm u.tml.), izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 20,00 Ls.

 

  • Par dzīvojamo un sabiedrisko ēku, saimnieciskas nozīmes celtņu, būvju, žogu, parku soliņu, atkritumu urnu, ielu apgaismojuma (t.sk. parkos, skvēros, dekoratīvais apgaismojums), bērnu rotaļlaukuma spēļu atrakciju, ceļa zīmju un norāžu bojāšanu (t.sk. ar dažādiem uzrakstiem un zīmējumiem) uzliek naudas sodu no 25,00 līdz 100.00 Ls.

 

  • Par netiklu žestu vai darbību demonstrēšanu vai piedraudēšanu ar tām izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 25,00 Ls, bet par netiklu žestu vai darbību demonstrēšanu nepilngadīgajiem vai piedraudēšanu ar tām uzliek naudas sodu no Ls 5.00 līdz Ls 50.00.

 

  • Par lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, uzliek naudas sodu no 50,00 līdz 250,00 Ls.

 

  • Par sēdēšanu sabiedriskās vietās uz atpūtas soliņu atzveltnēm, stāvēšanu uz tiem vai gulēšanu uz tiem izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 15,00 Ls.

 

  • Par braukšanu ar motorolleru vai velosipēdu, pa pilsētas vai ciemu parkiem, skvēriem, ietvēm, bērnu rotaļlaukumiem vai zaļo zonu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 5,00 līdz 35,00 Ls.

 

  • Par velosipēdu un mopēdu vadītājiem Ceļu satiksmes noteikumos (CSN 22.nodaļa) noteikto papildus prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 5,00 līdz 20,00 Ls.

 

  • Nepilngadīgām personām par alkoholisko dzērienu, t.sk. alu vai citu apreibinošo vielu, lietošanu nepilngadīgai personai (no 14 gadu vecuma) uzliek naudas sodu no 15,00 līdz 25,00 Ls, vai par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 25,00 Ls.

 

  • Par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu, var tikt piemērots naudas sods no 10,00 līdz 25,00 Ls. Sīkāk ar smēķēšanas ierobežojumiem varat iepazīties lapā „SMĒĶĒŠANAS IEROBEŽOJUMI”