Aucē jauna gājēju pāreja

top-pareja-AuceLai kājāmgājējiem būtu drošāka piekļūšana veikalam „TOP”, Baznīcas ielā Aucē, izveidota jauna gājēju pāreja.

Pāris gadus iepriekš, kad pabeidza Auces galvenās ielas – Raiņa ielas rekonstrukciju, gājēju drošībai Baznīcas ielā ar speciālu brauktuves apzīmējuma līniju tika nodalīts gājēju celiņš. Tomēr pie pašas ieejas veikalā „TOP” joprojām saglabājās bīstama vieta, kur gājējiem vajadzēja spraukties starp stāvošajām automašīnām un vienlaikus baidīties no garām braucošajām automašīnām, kā arī stāvošās automašīnas reizēm aizņēma gandrīz visu brauktuves platumu.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem, gājēju pāreja ir brauktuves daļa, kas apzīmēta ar ceļa zīmēm 530. un 531. un (vai) 931.ceļa apzīmējumu un paredzēta gājēju pāriešanai brauktuvei.

Pašvaldības policija aicina autovadītājus ņemt vērā šo jauno gājēju pāreju un ievērot Ceļu satiksmes noteikumu prasību, kas aizliedz apstāties un stāvēt uz gājēju pārējas vai tuvāk par 5 m no tām.  Administratīvā atbildība par šo prasību neievērošanu var būt no brīdinājuma līdz EUR 40,00.

5 Replies to “Aucē jauna gājēju pāreja”

  1. Un jautrākais sāksies kad lapas sakritīs un kur nu vēl sniega kārta šo “zebru” noklās, būs iespēja diskusijām!

    • Lai nerastos domstarpības, jau tiek domāts arī par attiecīgo ceļa zīmju uzstādīšanu.

  2. Labi, ok, bet bez ceļa zīmes vairāki šoferi to pamanīs pēdējā brīdī!!!! Par to vajadzētu padomāt!Ja būtu paaugstinājums ar zebru bez zīmes, tad šoferi laicīgi to pamanītu. Paldies.

  3. Vis skaidrs , vien jautājums, vai gājēju pāreja gadījumā nav jaapzimē arī ar ceļa zīmi “gājēju pāreja” no abām braukšanas pusēm?

    • Ceļu satiksmes noteikumu 1.punktā “Vispārīgie jautājumi” ir dota arī definīcija, kas ir ” gājēju pāreja” – brauktuves daļa, kas apzīmēta ar 530. un 531.ceļa zīmi (gājēju pāreja) un (vai) 931.ceļa apzīmējumu (gājēju pāreja) un paredzēta gājēju pāriešanai pāri brauktuvei.

      Tātad – pēc šī CSN panta – gājēju pārejas brauktuves apzīmējumam jābūt noteikti, bet ceļa zīmes var arī nebūt.