Auces novadā aizliegta atkritumu dedzināšana

2017.gada 22.februārī ar Auces novada domes lēmumu Nr. 50 ir apstiprināti Saistošie noteikumi Nr. 2  “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Auces novada pašvaldības teritorijā“.

Pamatojoties uz daudzu novada iedzīvotāju sūdzībām par dūmiem, kuri rodas dedzinot atkritumus un traucē apkārtējiem, minētajos saistošos noteikumos ir iekļauts jauns punkts:

14.5. punkts. Auces novada pašvaldības teritorijā aizliegts dedzināt jebkāda veida atkritumus. 

29.punkts. Par saistošo noteikumi neievērošanu vai pārkāpšanu vainīgās personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu. Par citiem saistošo noteikumu pārkāpumiem, par kuriem nav paredzēta atbildība Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, var uzlikt naudas sodu līdz 75.00 EUR.

 

8 Replies to “Auces novadā aizliegta atkritumu dedzināšana”

 1. Bet ja ārzemnieks savās pļavās dedzina sienu ap 100 ha platībā, tas neskaitās! Pagājušo gadu Vītiņos un daļā Auces nedēļu nebija ko elpot, bet visi tik rokas plātīja! Sauc kādu policiju gribi, kādus ugunsdzēsējus gribi visi tik nosaka ka viss saskaņots un viss!
  Secinājums: Vietējiem pat lapu čupiņu aizliedz sakurināt, bet ārzemnieki vasaras vidū siena laukus svilina uz vella paraušanu!
  Un kā izrādās tad tās vardes un kukaiņi kurus mums te pavasarī liek aizsargāt un pērno zāli nedrīkstam dedzināt, vasarā ir palikušu uguns izturīgi!

 2. Jā, Auces novadā vairs neko nedrīkst, ir atļauts tikai samaksāt nodokli, paslavēt domes darbu un apbrīnot jaunās domes automašīnas kopā ar pa pilsētu bezjēgā riņķojošo pašvaldības policiju, kuri, starp citu vismaz jau 5 gadus nespēj atrisināt problēmu ar mūsu asfalta plēsējiem – bembistiem – paklausieties, kā viņi ārdās vakaros un reizēm naktīs, cilvēkiem reāli ir bail tajā laikā atrasties uz ielas, nebūs jau pirmā reize, kad tāds wannabe Vins Dīzels kaut ko nonesīs un tad šņukstēs mammītei padusē, reāli ir paveicies, ka līdz šim bez upuriem. Bet tas tā, tā tam jābūt, svarīgāk ir padzenāt tantiņas, kuras dedzina pērnās lapas, pavadāt dzērājus un izbraukāt Auces pamestās ielas krustu šķērsu, kā to dara Ņujorkas geto nēģeru rajonos ar milzīgu noziedzības līmeni.

 3. Atkritumu nozarei arī ir jādzīvo.Roka roku mazgā.Tad jau pie zema gaisa spiediena,skursteņa dūmi arī kadam traucē…

 4. Saprātīgi būtu,ja ļautu organiskos atkritumus dedzināt noteiktos laika posmos.Mums jau gan vienkārši-aizliegt un viss.

  • Piekrītu. Var iesniegt priekšlikumus novada domē ar grozījumiem saistošajos noteikumos.

 5. Man ir jautājums. Ko nozīmē (Auces novadā aizliegta atkritumu dedzināšana )Vai tad krūmu un koku zari un dēļu gali arī skaitās kā atkritumi? Jo apkopjot savu teritoriju salasās pārs kaudzītes ko varētu nodedzināt.
  Es uzskatu ka atkritumi ir plastikāta iepakojumi ko iegādājas veikalā kopā ar produktiem.

  Kā īstenībā ir ? Var kurināt koku un krūmu zarus vai nevar ?

  Ar cieņu Jānis

  • Saistošo noteikumu “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi Auces novada pašvaldības teritorijā” 2.4.punktā ir noteikts, ka noteikumos izmantotie termini ir definēti Atkritumu apsaimniekošanas likumā.
   Atkritumu apsaimniekošanas likuma 1.panta 1.punkts:

   Atkritumi — jebkurš priekšmets vai viela, no kuras tās valdītājs atbrīvojas, ir nolēmis vai spiests atbrīvoties;
   Tātad arī pieminētie zari, pēc saistošo noteikumu pašreizējās redakcijas, ir atkritumi.

   • Pēc šādas interpretācijas izriet, ka cept gaļu grilā, kurināt krāsni vai pavardu Auces novadā ir aizliegts. Nedomāju viss, ka zari vai dēļi ir atkritumi.