Notikumi 2015.gada decembrī

1.decembrī plkst. 16:15 saņemta informācija par to, ka veikalā “TOP” Baznīcas ielā, Aucē, atrodas vīrietis alkohola reibumā, kurš nepakļaujas apsardzes darbinieku norādījumiem. Ierodoties norādītajā vietā, policijas darbinieki ar minēto personu veica pārrunas.

1.decembrī plkst. 16:50 izteikts brīdinājums gājējam Lielauces ielā, Vecaucē, kurš nepietiekamas redzamības apstākļos pārvietojās pa ielas nomali bez labi saskatāmiem atstarojošiem elementiem apģērbā, tā radot bīstamu situāciju sev un citiem satiksmes dalībniekiem.

3.decembrī plkst. 14:30 izteikts aizrādījums personai, kura J.Mātera ielā, Aucē, smēķēja nepilngadīgu personu klātbūtnē.

7.decembrī saņemta informācija par to, ka Īles pagastā klejo suns, kas apdraud apkārtējos iedzīvotājus. Ar iedzīvotāju palīdzību policijas darbinieki noskaidroja suņa īpašnieku un veica pārrunas, izskaidrojot dzīvnieku labturības noteikumu prasības un iespējamo administratīvo atbildību par šo prasību neievērošanu.

7.decembrī plkst. 19.00 kopīga Valsts policijas un Pašvaldības policijas darbinieku patruļa izbrauca uz Vītiņu pagastu, kur kādā dzīvoklī konflikta rezultātā sieviete bija guvusi miesas bojājumus un tika nogādāta ārstniecības iestādē. Dzīvoklī palika divi mazi bērni, par kuriem parūpēties bija gatavi cietušas sievietes vecāki. Policijas darbinieki konstatēja, ka abas personas atrodas alkohola reibuma stāvoklī, tādēļ mazie bērni tika nodoti cietušas sievietes vecāsmātes aprūpē.

8.decembrī plkst. 13.50 saņemta informācija par konfliktu starp veikala apsardzes darbinieku un kādu vīrieti Auce, Baznīcas ielā. Policijas darbinieki veica pārrunas ar konfliktā iesaistītām personām.

8.decembrī plkst. 14.35 saņemta informācija par to, ka Bēnē, Stacijas ielā, pie veikala kāds vīrietis garāmgājējiem, pat nepilngadīgām personām, prasa naudu. Ierodoties norādītajā vietā policijas darbinieki sastapa vīrieti, kurš minēto rīcību noliedza, bet pēc pārrunām ar policijas darbiniekiem devās projām.

9.decembrī plkst. 18.10 saņemta informācija no iedzīvotājiem, ka Parka ielā, Aucē, klejo suns bez saimnieka. Policijas darbinieki klejojošo suni nogādāja atpakaļ  īpašuma teritorijā.

10.decembrī Valsts un Pašvaldības policijas darbinieki kopīgi izbrauca uz Ukru pagastu, lai palīdzētu atrisināt strīdu starp iedzīvotājiem par meža ceļa izmantošanu.

10.decembrī plkst. 17.00 vienai personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka tā ārpus apdzīvotas vietas tumšā diennakts laikā pārvietojās pa ceļu Auce – Lielauce bez gaismu atstarojošas vestes un bez labi saskatāmiem gaismu atstarojošiem elementiem apģērbā, tā apdraudot sevi un citus satiksmes dalībniekus.

14.decembrī plkst. 17.10 saņemta informācija par to, ka Dzirnavu ielā, Aucē, kādā dzīvoklī cenšas iekļūt tur nepiederošas personas. Ierodoties norādītajā adresē, policijas darbinieki nevienu personu nesastapa.

14.decembrī plkst. 18.40 policijas darbinieki ievēroja mopēdu, kas pārvietojās pa Parka ielu, Aucē, bez iedegtiem gaismas lukturiem un uz tā atradās vadītājs ar pasažieri bez aizsargķiveres. Apturot mopēda vadītāju tika noskaidrots, ka nepilngadīgai personai, kura vadīja mopēdu, nav noteiktā kārtībā iegūta vadītāja apliecība, kā arī mopēds nav reģistrēts noteiktā kārtībā un nav veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Par minētajiem pārkāpumiem tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

16.decembrī plkst. 15.30 nepilngadīgai personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par elektroniskās cigaretes smēķēšanu mācību iestādes teritorijā J.Mātera ielā, Aucē.

ATGĀDINĀJUMS: Smēķēšanas ierobežojumi attiecas arī uz elektroniskajām cigaretēm tāpat, kā uz cigaretēm ar augu valsts produktu (tabakas) pildījumu. !!! Vairāk informācijas Smēķēšanu ierobežojošo noteikumu izmaiņas kuras ir spēkā jau vairāk kā gadu. 

17.decembrī plkst. 13.00 izteikts brīdinājums personai Zemgales ielā, Aucē, par to ka viņai piederošais suns atradies ārpus īpašuma teritorijas.

17.decembrī plkst. 16.30 velosipēda vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka diennakts tumšajā laikā O.Kalpaka ielā, Aucē, vadīja velosipēdu bez iedegtiem gaismas lukturiem un bez uzģērbtas gaismu atstarojošas vestes vai bez labi saskatāmiem gaismu atstarojošiem elementiem apģērbā, tā apdraudot sevi un citus satiksmes dalībniekus.

23.decembrī plkst. 21.05 saņemta informācija par konfliktu Liepu ielā, Aucē. Uz norādīto vietu izbrauca kopēja Valsts un Pašvaldības policijas patruļa. Domstarpības starp konfliktā iesaistītajām personām tika atrisinātas sarunu ceļā.

26.decembrī plkst. 11.30 no iedzīvotājiem saņemta informācija par ūdensvada bojājumu A.Brigaderes ielā, Aucē. Par bojājumu tika informēti komunālā dienesta speciālisti.

26.decembrī plkst. 17.50 par konfliktu starp nepilngadīga bērna vecākiem Bēnes pagastā. Uz norādīto adresi izbrauca kopēja Valsts un Pašvaldības policijas patruļa un domstarpības starp konfliktā iesaistītajām personām tika atrisinātas sarunu ceļā.

28.decembrī pamatojoties uz no iedzīvotājiem saņemtās informācijas – iesniegumiem un video – uzsākta administratīvā lietvedība par Pirotehnisko izstrādājumu aprites likuma ierobežojumu neievērošanu Auces pilsētas teritorijā.

29.decembrī plkst. 14.15 saņemta informācija no Bēnes pagasta iedzīvotājas, ka no ārpuses sabojātas viņa dzīvokļa durvis un nav iespējams izkļūt no dzīvokļa. Uz norādīto adresi izbrauca kopēja Valsts un Pašvaldības policijas patruļa. Ierodoties tika konstatēts, ka dzīvokļa durvju mala un slēdzene nopūsta ar celtniecības montāžas putām. Policijas darbinieki atbrīvoja durvis un palīdzēja īpašniecei izkļūt no dzīvokļa.

29.decembrī tumšajā laikā pēc plkst. 17.00 policijas darbinieki ievēroja kādā eglīšu audzētavā novietotu automašīnu. Veicot pārbaudi tika noskaidrots, ka automašīnu tur novietojis pats kokaudzētavas īpašnieks.

30.decembrī plkst. 09.55 tika saņemta informācija par to, ka Aucē klaiņo vilku sugas suns brūni-melnā krāsā ar redzamām veselības problēmām. Policijas darbinieki suni atrada Kapsētas ielā un mēģināja atrast suņa īpašniekus. Tā kā suņa īpašnieku atrast neizdevās, suns tika nogādāts dzīvnieku patversmē.