Notikumi 2015.gada februārī

2.februārī izteikts brīdinājums Vītiņu pagasta iedzīvotājai par to, ka viņas suns brīvi klaiņo ārpus īpašuma teritorijas.

2.februārī plkst. 15.00 no Valsts policijas saņemta informācija par to, ka pa Auces novada teritoriju pārvietojas BMW automašīna, kuras vadītājs tīši ignorē Ceļu satiksmes noteikumu prasības. Automašīna tika apturēta Vecauces pagasta teritorijā un sagaidīti Valsts policijas darbinieki administratīvā pārkāpuma protokola sastādīšanai.

3.februārī izteikts brīdinājums par gājēju ietves nenotīrīšanu no sniega pie īpašumiem Miera ielā, Bēnes ielā un Raiņa ielā.

3.februārī izteikts brīdinājums Vītiņu pagasta iedzīvotājai par to, ka viņas suns atrodas ārpus īpašuma un apdraud gājējus uz netālu esošā ceļa.

3.februāri plkst. 15.00 sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols personai, kura J.Mātera ielā, Aucē, vadīja automašīnu BMW, kurai nebija veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana.

3.februārī plkst. 16.30 saņemta informācija par to, ka Aspazijas laukumā Aucē uz gājēju celiņa guļ vīrietis. Ierodoties norādītajā vietā, Pašvaldības policijas darbinieki konstatēja, ka persona atrodas tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu un ar viņu nav iespējams sazināties. Tā kā persona jau agrāk bijusi Pašvaldības policijas uzmanības lokā un pazīstama, tā nogādāta dzīves vietā Vītiņu pagastā atskurbšanai un par pārkāpumu uzsākta administratīvā lietvedība.

3.februārī vienai personai Bēnes pagastā sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka tās valdījumā esošajam sunim regulāri ļauj bez uzraudzības klejot pa Bēnes ciemata teritoriju, kas biedē bērnus un pieaugušos.

4.februārī izteikts brīdinājums juridiskai personai par to, ka tīrot īpašumam piegulošo teritoriju Raiņa ielā Aucē, sniegs tiek novietots uz gājēju ietves.

4.februārī izteikti brīdinājumi namu īpašniekiem par gājēju ietvju netīrīšanu Kapsētas ielā un Miera ielā Aucē.

4.februārī plkst. 12.40 sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli divām nepilngadīgām personām par smēķēšanu Auces vidusskolas teritorijā J.Mātera ielā.

4.februārī veiktas audzinoša rakstura pārrunas ar divām nepilngadīgām personām un viņu vecākiem un izteikti brīdinājumi par aizskarošu attieksmi pret citiem skolēniem skolas telpās.

5.februārī izteikti brīdinājumi namu īpašniekiem par gājēju ietvju netīrīšanu Kapsētas ielā un Raiņa ielā Aucē.

6.februārī plkst. 16.45 izteikts brīdinājums vienai personai Bēnē, Jelgavas ielā, par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā.

9.februārī plkst. 20.30 Pašvaldības policijas darbinieki kopējas patrulēšanas laikā ar Valsts policijas darbiniekiem Auce, J.Mātera ielā pamanīja vīrieti alkohola reibumā, kurš stūma velosipēdu uz savu dzīvesvietu.  Policijas darbinieki noskaidroja vīrieša personību un ļāva turpināt ceļu.  Bet tad iereibusī persona sāka agresīvi uzvesties, lamājās un izteica draudus Valsts policijas darbiniekiem. Persona tika administratīvi aizturēta un nogādāta Valsts policijas iecirknī.

10.februārī izteikti brīdinājumi divām juridiskām personām par gājēju ietvju netīrīšanu īpašumam piegulošā teritorijā Auces pilsētā.

12.februārī plkst. 20.00 sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols automašīnas BMW vadītājam par to, ka Lielauces ielā, Aucē, vadīja automašīnu, kurai noteiktā kārtībā nebija veikta ikgadējā tehniskā apskate.

13.februārī plkst. 23.00 saņemta informācija par strīdu Raiņa ielā, Aucē. Norādītajā adresē ieradās Pašvaldības un Valsts policijas darbinieki un domstarpības tika atrisinātas pārrunu ceļā. Dzīvoklī nedeklarētā persona tika nogādāta savā dzīvesvietā.

14.februārī plkst. 00.45 izteikts brīdinājums personai, kura sabiedriskā vietā, Vītiņu ielā, Aucē, lietoja alkoholiskos dzērienus.

16.februārī izdoti Pašvaldības policijas priekšnieka izpildrīkojumi par normatīvajos aktos noteiktajā termiņā nesamaksāto administratīvo sodu piespiedu piedziņu no septiņām personām.

17.februārī plkst. 18.40 saņemta informācija par to, ka Smilšu ielā, Bēnē, izcēlušās domstarpības starp mājas īpašnieci un kādu vīrieti. Kāds vīrietis ar iegūtu kājas traumu izrakstījies no slimnīcas un nolēmis padzīvot pie sava paziņas Bēnē. Bet viņa paziņa pa to laiku pats nokļuvis slimnīcā. Savukārt mājas saimniece nav apmierināta ar to, ka mājās atrodas svešs vīrietis. Tajā brīdī domstarpības tika atrisinātas sarunu ceļā.

17.februārī plkst. 21.40 vienai personai izteikts brīdinājums par to, ka tā pārvietojās nepietiekamas redzamības apstākļos pa O.Kalpaka ielu Aucē ar velosipēdu, kurš nebija aprīkots ar gaismas lukturiem, un nelietoja gaismu atstarojošu vesti.

18.februārī plkst. 20.20 saņemta informācija par konfliktu starp ģimenes locekļiem Skolas ielā, Aucē. Ar konfliktā iesaistītām personām tika veiktas pārrunas.

19.februārī plkst. 18.30 saņemta informācija par to, ka Kalna ielā, Aucē, kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā guļ vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, Pašvaldības policijas darbinieki atrada vīrieti, kurš atradās cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā ar alkometru, mēraparāts uzrādīja 3,19 promiles. Personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un persona tika nogādāta savā dzīvesvietā Vītiņu pagastā.

20.februārī izteikts brīdinājums vienai personai par nesakoptu nekustamā īpašuma teritoriju Raiņa ielā, Aucē.

20.februārī plkst. 17.05 izteikts brīdinājums vienai personai par smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu Raiņa ielā, Aucē.

23.februārī saņemts iesniegums no personas par suņa uzbrukumu Ķevelē. Uzsākta administratīvā lietvedība un apstākļu noskaidrošana.

24.februārī izteikts brīdinājums juridiskai personai par īpašumam piegulošās teritorijas nekopšanu Miera ielā, Aucē.

24.februārī izteikts brīdinājums iedzīvotājai Vītiņu pagastā ar to, ka viņai piederošais suns reizēm atrodas uz garāmejošā ceļa ārpus īpašuma teritorijas un apdraud garāmgājējus un pat vieglos transporta līdzekļus.

25.februārī saņemta informācija par to, ka tiek pārkāptas dzīvnieku labturības prasības Smilšu ielā, Bēnē. Uzsākta administratīvā lietvedība un apstākļu noskaidrošana.

25.februārī plkst. 17.30 saņemta informācija par to, ka Aucē, Baznīcas ielā pie veikala “Top” atrodas iereibusi persona. Ierodoties norādītajā vietā policijas darbinieki redzēja vīrieti, kurš gulēja zemē pie veikala sienas un bija manāmā alkohola reibumā, ko apliecināja arī pārbaude ar alkometru. Personai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos sabiedriskā vietā cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā.

26.februārī plkst. 17.10 saņemta informācija par to, ka Lielauces pagastā kādai personai nodarīti miesas bojājumi sadurot. Pamatojoties uz liecinieku sniegto informāciju tika sākta aizdomās turamo personu meklēšana. Personas tika aizturētas Lielauces pagasta teritorijā plkst. 18.10 un nodotas Valsts policijas darbiniekiem.

27.februārī plkst. 18.40 Pašvaldības policijas darbinieku uzmanību piesaistīja mopēda vadītāja savādā, nestabilā uzvedība pie ielu krustojumiem Aucē. Apturot transporta līdzekli, policijas darbinieki konstatēja alkoholam raksturīgo smaku mopēda vadītāja izelpā. Uzreiz veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpotajā gaisā, portatīvā alkometra rādījums vairākkārt pārsniedza minimālo pieļaujamo alkohola koncentrāciju. Aizturētā persona tika nodota uz pārkāpuma vietu izsauktajiem Valsts policijas darbiniekiem.

27.februārī plkst. 21.10 tika saņemta informācija par kaimiņu skaļo uzvedību kādā daudzdzīvokļu namā Parka ielā, Aucē. Ierodoties norādītajā adresē, policijas darbinieki nekādu trokšņošanu nekonstatēja.