Notikumi 2015.gada septembrī

1.septembrī plkst. 11.45 izteikts brīdinājums transporta līdzekļa vadītājai par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu Skolas ielā, Aucē.

1.septembrī izteikts brīdinājums juridiskai personai par īpašumam piegulošas teritorijas nesakopšanu Aspazijas laukumā, Aucē.

1.septembrī uzsākta administratīvā lietvedība par īpašuma bojāšanu Aspazijas laukumā, Aucē.

2.septembrī izteikts brīdinājums fiziskai personai par piederošo lauksaimniecības zemju obligāto kopšanas pasākumu nepildīšanu Lielauces pagastā.

2.septembrī izteikti brīdinājumi fiziskām personām no Lietuvas un Latvijas par dzērveņu ieguves aizlieguma neievērošanu dabas liegumā “Vīķu purvs”.

2.septembrī plkst. 13.00 saņemta informācija par konfliktu starp zemes īpašnieku un kravas automašīnu vadītājiem Vītiņu pagastā. Uzsākta faktu noskaidrošana.

3.septembrī plkst. 13.30 saņemta informācija no iedzīvotājiem Vecauces pagastā par suni, kas traucē naktsmieru. Ierodoties norādītajā adresē, policijas darbinieki nesastapa ne pašu zvanītāju, ne arī iespējamo suņa īpašnieku.

5.septembrī plkst. 23.45 saņemts zvans par to, ka publiska pasākuma norises vietā Bēnē atrodas kāda agresīva sieviete. Ierodoties norādītajā vietā, aprakstītā persona netika atrasta.

7.septembrī izteikts brīdinājums fiziskai personai par sev piederošā īpašuma teritorijas nekopšanu Skolas ielā, Bēnē. Noteikts termiņš pārkāpuma novēršanai.

7.septembrī plkst. 10.15 iedzīvotājai Zemgales ielā, Aucē, izteikts brīdinājums par lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskā vietā.

7.septembrī plkst. 17.10 Aucē, Raiņa ielā, aizturēts daļēji apģērbies vīrietis par atrašanos sabiedriskā vietā cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā. Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā ar alkometru, mēraparāts uzrādīja 4,24 promiles. Tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un persona nogādāta savā dzīvesvietā.

8.septembrī plkst. 8.00 kāds iedzīvotājs paziņoja, ka iepriekšējā dienā vēlu vakarā 10 minūšu laikā pie veikala Aucē nozagts velosipēds. Izpētot videonovērošnas sistēmas ierakstus tika konstatēts, ka velosipēds norādītajā vietā nepieslēgts un neuzraudzīts atradies vismaz 6 stundas, pirms to aizstūmusi kāda persona.  Velosipēds tika atrasts un nodots tā īpašniekam. Atcerieties, kad un kur atstājat savas lietas!

9.septembrī izteikts brīdinājums vienai personai par īpašumam piegulošās teritorijas nekopšanu Rūpniecības ielā, Bēnē. Noteikts termiņš pārkāpuma novēršanai.

9.septembrī sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols Vītiņu pagasta iedzīvotājai par to, ka, neraugoties uz pirms mēneša izteikto brīdinājumu, nav veikta piederošā suņa vakcinēšana, kā  noteikts Veterinārmedicīnas likumā.

9.septembrī piecām personām Lielauces pagasta teritorijā izteikti brīdinājumi par  dzērveņu ieguves aizlieguma neievērošanu dabas liegumā “Vīķu purvs”.

11.septembrī plkst. 09.45 vienai nepilngadīgai personai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par smēķēšanu mācību iestādes teritorijā J.Mātera ielā, Aucē.

11.septembrī Pašvaldības policijas darbinieki veica pārrunas ar triju Aucē dzīvojošo nepilngadīgu personu vecākiem par to, ka bērni apzināti bojājuši skolas ēkas sienas un logus. Izteikts mutisks brīdinājums un paskaidrots, kāda iespējama nepilngadīgo personu un vecāku administratīvā atbildība par šādu rīcību.

16.septembrī sadarbojoties ar Auces novada Bāriņtiesas darbiniekiem, apsekoti sadzīves apstākļi vairākās ģimenēs Vītiņu pagastā. Vienā no ģimenēm konstatēts, ka māte atrodas 2,07 promiļu alkohola reibumā.

16.septembrī Vītiņu pagasta iedzīvotāja informēja par to, ka no mājas pagalma naktī pazuduši 14 cāļi. Uzsākta apstākļu noskaidrošana.

16.septembrī laika posmā no 18.30 līdz 20.00 sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem tika meklēta Vīķu purvā nomaldījusies ogotāja. Sieviete no pārējiem ogotājiem bija atdalījusies jau dienas vidū un visas pūles viņu atrast pašu ogotāju spēkiem bijušas veltas. Situāciju sarežģījis arī tas fakts, ka pazudušajai sievietei bijusi slikta dzirde un saucieni vai skaņu signāli nav līdzējuši. Par laimi, policijas darbinieki pazudušo sievieti sastapa purva malā uz taciņas un varēja nogādāt pie pārējiem ogotājiem vēl pirms tumsas iestāšanās. Varbūt vienkārši sakritība, bet tā bijusi tā pati ogotāju grupa no Lietuvas, no kuras tieši pirms gada arī nomaldījās cita ogotāja. Par to arī rakstījām pirms gada: Pašvaldības policisti purvā izglābj ogotāju

18.septembrī plkst. 12.00 izteikts brīdinājums autovadītājam par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu Skolas ielā, Aucē.

18.septembrī sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli divām personām par sev piederošā īpašuma teritorijas nekopšanu Tirgus ielā, Bēnē.

18.septembrī plkst. 21.30 saņemta informācija par konfliktu starp vairākām personām Parka ielā, Aucē. Ar konfliktā iesaistītām personām veiktas pārrunas un paskaidrots, kā atrisināt situāciju.

21.septembrī saņemts iesniegums no iedzīvotāja par to, ka Vītiņu ielā, Aucē, pagaidām nenoskaidrots automašīnas vadītājs pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas izkrāvis lielu daudzumu atkritumu, tajā skaitā dažādus sadzīves priekšmetus. Uzsākta faktu noskaidrošana.

24.septembrī plkst. 14.10 saņemta informācija par to, ka sabiedriskā vietā Baznīcas ielā, Aucē, uz asfalta guļ cilvēks. Ierodoties norādītajā vietā, neviena persona netika atrasta.

25.septembrī plkst. 15.00 vienai personai izteikts brīdinājums par atrašanos sabiedriskā vietā Baznīcas ielā, Aucē, manāmā alkohola reibumā.

25.septembrī plkst. 15.30 saņemta informācija par to, ka sabiedriskā vietā Bēnes ielā, Aucē, atrodas stipri iereibusi persona. Ierodoties norādītajā vietā policijas darbinieki redzēja vīrieti, kurš cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā gulēja zemē. Vīrietis spēja tikai nosaukt savu vārdu un dzīvesvietu. Persona tika nogādāta norādītajā adresē un uzsākta administratīvā lietvedība par atrašanos sabiedriskā vietā cilvēka cieņu aizskarošā alkohola reibumā.