Parūpējieties par savu gados veco tuvinieku drošību

Vasaras beigas un rudens ir laiks, kad daudzi dodas mežā vai purvā vākt dabas veltes – ogas un sēnes. Tas ir arī laiks, kad biežāk nekā parasti valsts un pašvaldības iestādes saņem informāciju par pazudušiem cilvēkiem. Pārsvarā gadījumos tā ir bijusi tikai apmaldīšanās mezā vai purvā. Un ne vienmēr tikai svešās vietās, bet arī iepriekš labi zināmās.

25.jūlijā plkst. 18.05 Auces novada pašvaldības policijā tika saņemta informācija par to, ka kādā mājsaimniecībā Lielauces pagastā ienākusi cienījama vecuma kundze, kura mežā ogojusi un sēņojusi, bet vairs nespēj atrast ceļu uz mājām.

Uz norādīto mājsaimniecību aizbrauca pašvaldības policijas darbinieki un noskaidroja, ka apmaldījusies 75 gadus veca sieviete. Viņa tika nogādāta savā dzīves vietā.

Vēlāk aplūkojot kartē viņas dzīves vietu un atrašanās vietu, bija redzams, ka “pa taisno” kartē abas vietas šķir 9 kilometri. Kurš to zin, cik kilometrus kundze kopā nogājusi ejot pa mežu? Šis gadījums beidzās laimīgi.

Pārrunāajiet ar saviem cienījama vecuma tuviniekiem un radiniekiem, ka nevajadzētu vieniem doties mežā vai purvā. Ja tomēr to dara, lai ņem līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu saziņai. Un par savu nodomu doties ogot vai sēņot vajadzētu informēt savus tuviniekus vai kaut vai kaimiņus.

Zinot savu tuvinieku ieradumus, atrodiet savā dienas steigā laiku kaut pazvanīt viņiem un apjautāties – ko dara un kur atrodas?