Pret agresīviem automašīnu vadītājiem

Auces novada pašvaldības policijā no novada iedzīvotājiem bieži saņemam informāciju par gadījumiem, kad automašīnu vadītāji vadījuši savus transporta līdzekļus apzināti izraisītā sānslīdē vai arī tīši izraisījuši riteņu izbuksēšanu uz asfalta, kas rada troksni un dūmus, tā pārkāpjot apkārtējo iedzīvotāju tiesības uz drošu vidi un traucē naktsmieru.

Tā kā Auces novada pašvaldības policija nestrādā katru dienu 24 stundas diennaktī, tad informācija tiek saņemta novēloti, kā arī ne par visiem Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem pašvaldības policija drīkst transporta līdzekļu vadītājam uzlikt sodu.

Tādēļ, konstatējot agresīvu vai iedzīvotājiem bīstamu un traucējošu transporta līdzekļa vadīšanu, ieteicams iespējami ātrāk informēt Valsts policijas darbiniekus.

To var izdarīt zvanot visu diennakti uz vienu no šiem telefona numuriem:

110 – Valsts policijas dežūrtelefons

63004200 – Valsts policijas Zemgales reģiona dežurants

Pēc savienošanas ar Valsts policijas darbinieku, nosauciet:

  • Novadu, no kura zvaniet
  • Notikuma vietas adresi un notiekošā būtību
  • Automašīnas marku, valsts reģistrācijas numuru vai citas raksturīgas pazīmes

Valsts policijas darbinieks novērtēs saņemto informāciju. Ja vajadzēs, dos norādījumus kā rīkoties turpmāk, kā arī pēc iespējas uz notikuma vietu nosūtīs Valsts policijas darbinieku ekipāžu. Iespējams, ka Valsts policijas ekipāža atrodas tuvumā un spēj ierasties dažu minūšu laikā.

Iedzīvotājiem šādi rīkojoties Valsts policijas darbinieki savlaicīgi saņems informāciju par transporta līdzekļu vadītāju pārkāpumiem un vietas, kur tie notiek visbiežāk, var tik iekļautas Valsts policijas darbinieku patrulēšanas maršrutā.

One Reply to “Pret agresīviem automašīnu vadītājiem”

  1. Skumji,ka mūsu mazajā pilsētiņā nav nekādu iespēju cīnīties ar bezsmadzeņu būtnēm,kurus apzīmē kā cilvēkus.Jau vairākus gadus šie idioti tiranizē iedzīvotājus.Jūsu ieteikumi par ziņošanu policijai ir,atvainojiet,smieklīgi.Skumji,ka gandrīz katru vakaru jāskatās kā šie nejēgas(esmu pārliecināta,ka daudzi iedzīvotāji viņus pazīst)ārdās Tehnikas ielā.Tas nav ilgs laiks,apmēram pusstunda,bet pietiekoši ,lai traucētu vecajiem cilvēkiem,kuri dzīvo pansionātā,bīstami Ātrajai palīdzībai,apdraud riteņbraucējus.Pirms vairākiem gadiem zvanīju policijai Dobelē,bet izmaiņu nav nekādu.Atbilde viena-nav transporta,un vesela virkne nav,nav,nav….